پوشاک جامک پوشاک جامک پوشاک جامک پوشاک جامک
مدل های برگزیده

لباس زنانه | کد 968

توضيح فارسي : - رنگبندی : زرشکی ، شیری ، مشکی

- سایز بندی : 36 الی 50

- جنس پارچه : کرپ
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
نکاتی در مورد شستشو و اتو لباس:

-در بسیاری از مواقع لباس ها، پرده ها، رومیزی و سایر وسایل پارچه ای با از اولین شست و شو خراب و غیرقابل استفاده می شوند. ما اغلب این امر را ناشی از جنس نامرغوب پارچه می دانیم حال آنکه در خیلی از موارد این مشکل بر اثر بی توجهی ما به نحوه شست و شو و دستورالعمل مراقبت از آن لباس یا پارچه خاص است، چنانکه مثلاً بی دقتی در انتخاب لباس هایی که با هم و در یک زمان در ماشین لباسشویی می اندازیم می تواند منجر به رنگ گرفتن لباس ها از یکدیگر و در نتیجه غیرقابل استفاده شدن آنها می شود؛ و یا عدم توجه به درجه حرارت مناسب آب برای شست و شوی هر یک از لباس ها می تواند موجب آب رفتن، یا شل شدن بافت لباس شود و آن را خراب کند. از این رو علایمی بین المللی جهت انتقال اطلاعات لازم برای مراقبت و شست و شوی لباس ها تعیین شده که اغلب در قسمت داخلی لباس بر روی یک قطعه پارچه کوچک چاپ شده و در یکی از درزهای آن دوخته می شود. در روی دیگر این قطعه پارچه کوچک اغلب مواد و الیاف تشکیل دهنده پارچه لباس و درصد هریک از این مواد را قید می کنند. با استفاده از جنس الیاف لباس نیز می توانید روش صحیح شست وشوی لباس را انتخاب کنید.

-علایم بین المللی دستورالعمل مراقبت از لباس ها و پارچه ها اغلب به نوع شست و شو، اعم از شست وشوی دستی یا ماشین، درجه حرارت آب شست وشو، امکان یا عدم امکان استفاده از رنگ ها، نحوه خشک کردن پارچه، روش و درجه حرارت برای اتوکشی آن دلالت دارند.

-شما هم اگر مایلید لباس هایتان از عمر طولانی برخوردار شوند بهتر است پیش از شروع شست وشوی البسه، به دستورالعمل های شستشوی هر لباس توجه کنید.

- علامت مربوط به شست و شو به شکل یک تشت آب است که درجه حرارت آب به سانتی گراد بر روی آن نوشته شده است، چنانچه به جای عدد مربوط به درجه حرارت آب، نقش یک دست بر روی آن باشد نشان دهنده لزوم شست وشوی دستی- وطبیعتاً استفاده از آب ولرم- است.

- نقش دایره ای درون یک مربع، علامت مربوط به استفاده از خشک کن است. چنانچه این نقش با ضربدری بر روی آن دیده شود، به این معنی است که استفاده از خشک کن برای این لباس خاص مناسب نیست.

- علامت مثلث نشانه استفاده از سفید کننده ها است و چنانچه ضربدری بر روی آن باشد نباید از سفید کننده برای پارچه یا لباس مورد نظر استفاده کرد.

- امکان استفاده از اتو نیز علامتی به شکل اتو دارد که میزان حرارت آن از ملایم تا متوسط و داغ به وسیله 1 تا 3 نقطه بر روی تصویر اتو نشان داده می شود.

- همچنین امکان استفاده از خشک شویی با دایره ای که حرف P انگلیسی بر روی آن نقش بسته مشخص می شود.

- این علایم بین المللی بر روی لباس ها و محصولات پارچه ای اغلب کشورها مورد استفاده قرار می گیرد، ضمن آنکه برخی از این دستورالعمل ها با پیام های کوتاه درج شده نیز همراه هستند که گاه به یک زبان، و در مورد محصولات شرکت های معتبر، به چند زبان ارائه شده اند.

__________________________________________________________رعایت نکات زیر نیز می تواند هنگام شست وشوی لباس ها مفید باشد:

- همواره قبل از ریختن لباس ها در ماشین لباسشویی، جیب های لباس را به دقت وارسی کنید چون ممکن است محتویات جیب شامل کارت، چک یا اوراق با ارزش از این قبیل باشد. حتی یک دستمال کاغذی در جیب لباس می تواند مشکلات فراوانی را برای شما به بار آورد. دستمال کاغذی در آب از هم باز می شود و به صورت پرز به تمام لباس ها می چسبد.

- در جداسازی لباس های سفید و رنگی از یکدیگر دقت کنید.

- هنگام تنظیم درجه ماشین لباسشویی با توجه به جنس و نوع لباس ها درجه مناسب را انتخاب نمایید.

- هنگام شست وشوی لباس ها آنها را خوب آبکشی کنید زیرا باقی ماندن مواد شوینده در الیاف لباس می تواند موجب بروز انواع حساسیت های پوستی به ویژه در کودکان شود.

- زیپ لباس های زیپ دار را قبل از انداختن آنها در ماشین لباسشویی ببندید تا موجب نخ کش شدن لباس های دیگر نشوند و با دوختن و محکم کردن دکمه های شل شده مانع از گم شدن آنها شوید.

- لباس های ظریف سنگدوزی یا منجوق دوزی و ... را که احتمال دارد در ماشین لباس شویی بر اثر برخورد با سایر البسه خراب شوند یا به سایر لباس ها صدمه بزنند، در کیسه توری بیاندازید (این کیسه ها به صورت آماده در بازار موجود است).

_________________________________________________________لباسهایی که از بعضی پارچههای ضخیم مثل ماهوت و مخمل تهیه میشود و خیلی زود انواع و اقسام پرزها مخصوصا مو را به خود میگیرد که نه با تکان دادن پاک میشوند و نه با برس کشیدن برای زدودن همه نوع پرز از روی این گونه لباسها تکهای نوارچسب بردارید و به آرامی روی قسمتهای پرز گرفتهی لباس بکشید . خواهید دید که همه موها و پرزها به آسانی جذب نوارچسب خواهند شد .

_________________________________________________________


شستن لباسهای استرج و کشی:


- در نظرداشته باشید که هرگز این لباسها را پس از شستن روی طناب آویزان نکنید، زیرا سرازیر شدن آب، باعث کش آمدن لباس می شود و زیبائی خود را از دست می دهد ، به همین منظور همیشه بعد از شستن، آنها را در سبد گذاشته ، بگذارید تا خشک شود . با اینکارهیچ صدمه ای به لباس شما وارد نمی شود.

________________________________________________________

شستن لباس با نوشابه:

- اگر لباسهای شما بسیار کثیف شدند، می توانید از نوشابه گاز دار کمک بگیرید. به این صورت که یک شیشه نوشابه را همراه با پودر لباسشویی روی لباسهای کثیف بریزید و به طور معمولی آنها را بشویید. خواهید دید که لباسها چقدر تمیز می شوند.

________________________________________________________


آویزان کردن لباس بر روی طناب لباس:

- برای اینکه کمتر به اتو کردن احتیاج داشته باشید، می توانید ازچوب لباسی استفاده کنید . چوب لباسی را در داخل لباس قرار دهید، به همان صورتی که می خواهید لباس را داخل کمد قراردهید ، بعد چوب لباسی را به طناب آویزان کنید. با این روش هم حجم کمتری گرفته می شود و هم کمتر چروک می شود . یا این که لباس ها را از یقه به طناب با گیره آویزان کنید.

________________________________________________________

طریقه اتو کردن آستینها :

- برای اتو کردن آستینها، ژاکت یا لباس مورد نظر را آویزان کنید و آستین را به صورت افقی بر روی میز اتو قرار دهید و اتو بکشید.

________________________________________________________


طریقه اتو کردن سرشانه لباس:

- در بسیاری از میزهای اتو قسمتی برای اتو کردن سرشانههای لباس تعیین شده است. اگر شما میز اتو ندارید و میخواهید سرشانه کت یا ژاکت و ... را اتو کنید چه میکنید؟ یک حوله را تا کرده و دور دست خود بپیچید و در زیر قسمت شانه بگذارید و اتو را آرام روی شانه ی لباس بگذارید.

________________________________________________________


طریقه اتو کردن پارچه ی ظریف:

- پارچههای ظریف، ممکن است با اتوکشی، خیلی زود آسیب ببینند. در این گونه موارد توصیه میشود یک دستمال سفید بدون پرز و کتانی که الیاف آن روی پارچه ظریف جا نیندازد، برای اتوکشی پارچههای ظریف داشته باشید و پارچههای ظریف را زیر دستمال نازک پهن کنید و به اتو کردن خود ادامه دهید.

________________________________________________________از بین بردن خط اتو:

- اسفنجی آغشته به سرکه سفید را روی محل مورد نظر بمالید تا خط اتوی قبلی برطرف شود. سپس شلوار را بشویید و دوباره اتو کنید.

________________________________________________________


نکاتی در مورد انتخاب لباس مهمانی:

1-انتخاب پیراهن قرمز یا مشکی کوتاه همیشه عالی است و هیچوقت با پوشیدن چنین لباسی بد و نامناسب به نظر نمیرسید.

2-لباسهای خیلی مجلسی و تجملی خود را با لباسهای معمولی ترکیب کنید. یک بلوز خیلی شیک را با شلوار جین بپوشید یا یک شلورا فلانل( نوعی پارچه پشمی) خاکستری را با تاپ ابریشمی ست کنید. یک لباس میهمانی فوری!

3-چیزهایی را که هیچوقت با هم نمیپوشید، با هم ست کنید تا ظاهری کاملا متفاوت خلق کنید.

4-اگر قرار است برای میهمانی لباس بخرید، سعی کنید لباس ویژه و خاصی بخرید که بتوانید آن را بیشتر از یک میهمانی بپوشید و تا مدتی بتوانید از آن استفاده کنید و مد باشد.

5-یک کیف یا کفش مدروز خودبهخود ظاهر شما را به روز میکند. برای جاذبه بیشتر میتوانید کفش براق ساتن را امتحان کنید.

6-لباس، کفش،کیف و سایر لوازم جانبی براق و فلزی نمونههایی کلاسیک و مد هستند و در سراسر بهار 2009 قابل استفاده است.

7-شلوار را فراموش نکنید. یک کت شلوار رسمی، لباسی بسیار مناسب و عالی برای میهمانی است.

_______________________________________________________


جواهرات و آرایش مناسب :

- اولین وسیله تزئینی که باید به آن توجه کنید یک گردنبند زیبا و جذاب است. برای داشتن ظاهری نسبتا کلاسیک میتوانید گردنبندی با سنگهای مصنوعی مات انتخاب کنید.

- دومین جواهری که میتوانید استفاده کنید، یک النگو یا دستبند زیبا است.

اطلاعات بيشتر :

www.jamak-co.com

مدل :

968

واحد شمارش :

عدد

مايل به سفارش تعداد از اين محصول هستم.

مايل به دريافت اطلاعات بيشتر درباره اين محصول هستم.

نام و نام خانوادگي:

تلفن تماس:

پست الكترونيك:

توضيحات:

جهت ثبت ییام، این کد را وارد کنید :

4039

جامک